למי  מתאימים הלימודים?

הלימודים המלאים הינם אינטנסיביים הן לגוף והן לנפש ומחייבים התמסרות והשקעה רבה. הלימודים מתאימים לבעלי רקע באחד או כמה מתחומי הקרקס וגם לאלו אשר רוצים לעשות את צעדיהם הראשונים בעולם הקרקס והקיימות והשילוב ביניהם. הלימודים מתאימים לצעירים בין טווח הגילאים של 30-18. על הנרשמים להיות בעלי בריאות תקינה וידרשו להציג אישור רפואי עדכני על כך עם ההרשמה ללימודים. מספר התלמידים לכל שנה מוגבל.

יש לזה עתיד תעסוקתי?

כמו כל מקצוע שרוכשים זה תלוי בבן אדם, ביצירתיות, בכישורים שלו וברצון. כשמתפתחים בעולם הקרקס אפשר להתפרנס מהוראה והופעות בארץ ובחו"ל ובשילוב בין השניים. בכל מקרה גם אם אתם רוצים להיות אנשי קרקס או אנשי קריירה של מחשבים או רפואה, הטמעת יכולות קרקסיות גופניות ונפשיות הן מתנה לחיים. 

איפה גרים?

גרים במצפה רמון. אפשר לשכור דירה עם עוד חברים. מחירי השכירות נמוכים משמעותית מהמרכז.

האם אפשר לשלב עבודה במקביל למסלול?

כן זה אפשרי! רבים מתלמידי "אדמה" בעבר ותלמידי "פאטה מורגנה" בהווה עבדו ועובדים במשרות חלקיות בעסקים השונים במצפה רמון או בגופים החינוכיים ביישוב במקביל ללימודים. יחד עם זאת הלימודים מהווים חלק נכבד מימי השבוע כך שלא ניתן לעבוד משרה מלאה, ויש להערך לכך בהתאם. 

למה במצפה רמון?

דבר ראשון סביבת לימודים מעוררת ההשראה - הטבע, המדבר, המרחבים, האוויר, מזג האוויר וקהילת המקום. מצפה רמון הוא יישוב של "קהילת קהילות" מיוחדת וחמה, מקום מיוחד מאד לגור בו. אלו חלק מהסיבות שבמצפה רמון חיים ופועלים אמנים רבים. 

מה הקשר בין קרקס לקיימות?

למעשה אין קרקס בלי קיימות. בלי שהאדם ידע לקיים את עצמו מבחינת התזונה, המנוחה, הפרנסה והפעילות הגופנית הוא לא יוכל להתקיים. זוהי הקיימות הבסיסית ביותר. אנו חיה חברתית, וחלק מהקיימות הנפשית שלנו תלויה בקשרים חברתיים שלנו. לימודי קרקס בקבוצה יחד עם הקשר קהילתי רחב יותר ביישוב מפתחים את התקשורת הבין אישית ויוצרים רשת חברתית חזקה. וכמובן, הקיימות הסביבתית, עבודה עם הידיים והאדמה הם בסיס טבעי המאזן בין העוצמות והאנרגיות הקרקסיות לבין הקרקע. ללמוד ולחלום בשמיים ולעבוד על האדמה במציאות.  

יש לזה תעודה?

למסיימים את המסלול תינתן תעודה מטעם המסלול.

האם אפשר לעשות רק חלק משנת הלימודים?

הלימודים הם תהליך עמוק ואינטנסיבי לנפש לגוף ולעבודה הקבוצתית. לא ניתן להרשם ולעשות רק חלק מהמסלול. מי שנרשם למסלול בוחר להתמסר ולהתחייב לעצמו, לחבריו לקבוצה לכל משך הלימודים.

כמה עולה המסלול?

קראתם הכל והגעתם עד לכאן?

זה אומר שאתם רציניים, אז צרו קשר בטלפון עם רכזת התלמידים גבריאלה חניבד 054-8377976. בבקשה לכוון לבין 9:00-18:00 או לשלוח SMS.