בית הספר המקצועי לקרקס

בית הספר "קרקס במדבר" מציע תכנית לימודי קרקס מקצועית וייחודית לצעירים בגילאי 30-20. במהלך הלימודים ניתן דגש על יצירה אישית וקבוצתית במרחב הקסום של מצפה רמון והמדבר.

התוכנית מיועדת לאנשים שרוצים ללמוד את עצמם דרך גופם, ומוכנים להתמסר לתהליך למידה ואימוניים אינטנסיביים. לאוהבי האתגרים שרוצים להגיע לשיאים אישיים. לאנשים עם תשוקה לבמה. לאנשים שרוצים לחוות חיי קהילה וחיבור לסביבה ולטבע.  

שנה ב - התמחות אישית, קרקס סוציאלי וחינוך באמצעות קרקס

הלימודים בשנה ב הם המשך ישיר ללימודי שנה א ומיועדים לבוגריה.

תחומי הלימוד בשנה ב' ותמקדו בפיתוח היכולות האמנותיות האישיות של כל תלמיד, התמחות באחד מתחומי הקרקס  ופיתוח כישורי הוראת קרקס למגוון אוכלוסיות וגילים. התלמידים ילמדו להשתמש בקרקס ככלי לפיתוח העצמה אישית וקבוצתית.

שנה א - יסודות הקרקס

 

תוכנית לימודי הקרקס המקצועי אינטנסיבית ומתפרסת על פני 4 ימי לימוד בשבוע. הלימודים כוללים שיעורי אקרובאלנס, ג'אגלינג, אקרובטיקה אווירית, עמידות ידיים, אקרובטיקה, אקרודאנס, תיאטרון, יוגה, ריקוד, סדנאות אמנים אורחים והתנסות בעולם הקיימות ומעורבות חינוכית - חברתית. 

הלימודים מתאימים לבעלי רקע באחד או כמה מתחומי הקרקס, וגם לאלו אשר רוצים לעשות את צעדיהם הראשונים בעולם הקרקס והקיימות והשילוב ביניהם. שנת הלימודים אינטנסיבית הן לגוף והן לנפש ומחייבים התמסרות והשקעה רבה.

מספר התלמידים לכל שנה מוגבל.

שאלות נפוצות

הלימודים אינטנסיביים הן לגוף והן לנפש ומחייבים התמסרות והשקעה רבה. הלימודים מתאימים לבעלי רקע באחד או כמה מתחומי הקרקס וגם לאלו אשר רוצים לעשות את צעדיהם הראשונים בעולם הקרקס והקיימות והשילוב ביניהם. הלימודים מתאימים לצעירים בין טווח הגילאים של 30-20. על הנרשמים להיות בעלי בריאות תקינה וידרשו להציג אישור רפואי עדכני על כך עם ההרשמה ללימודים.

למי  מתאימים הלימודים?

כמו כל מקצוע שרוכשים זה תלוי בבן אדם, ביצירתיות, בכישורים שלו וברצון. כשמתפתחים בעולם הקרקס אפשר להתפרנס מהוראה והופעות בארץ ובחו"ל ובשילוב בין השניים. בכל מקרה גם אם אתם רוצים להיות אנשי קרקס או אנשי קריירה של מחשבים או רפואה, הטמעת יכולות קרקסיות גופניות ונפשיות הן מתנה לחיים.

יש לזה עתיד תעסוקתי?

גרים במצפה רמון. אפשר לשכור דירה עם עוד חברים. מחירי השכירות נמוכים משמעותית מהמרכז.

איפה גרים?

כן זה אפשרי! רבים מתלמידי "קרקס במדבר" עבדו ועובדים במשרות חלקיות בעסקים השונים במצפה רמון או בגופים החינוכיים ביישוב במקביל ללימודים. יחד עם זאת הלימודים מהווים חלק נכבד מימי השבוע כך שלא ניתן לעבוד משרה מלאה, ויש להערך לכך בהתאם. 
 

האם אפשר לשלב עבודה במקביל למסלול?

סביבת לימודים מעוררת ההשראה - הטבע, המדבר, המרחבים, האוויר, מזג האוויר וקהילת המקום. מצפה רמון הוא יישוב של "קהילת קהילות" מיוחדת וחמה, מקום מיוחד מאד לגור בו. אלו חלק מהסיבות שבמצפה רמון חיים ופועלים אמנים רבים.

למה במצפה רמון?

למעשה אין קרקס בלי קיימות. בלי שהאדם ידע לקיים את עצמו מבחינת התזונה, המנוחה, הפרנסה והפעילות הגופנית הוא לא יוכל להתקיים. זוהי הקיימות הבסיסית ביותר. אנו חיה חברתית, וחלק מהקיימות הנפשית שלנו תלויה בקשרים חברתיים שלנו. לימודי קרקס בקבוצה יחד עם הקשר קהילתי רחב יותר ביישוב מפתחים את התקשורת הבין אישית ויוצרים רשת חברתית חזקה. וכמובן, הקיימות הסביבתית, עבודה עם הידיים והאדמה הם בסיס טבעי המאזן בין העוצמות והאנרגיות הקרקסיות לבין הקרקע. ללמוד ולחלום בשמיים ולעבוד על האדמה במציאות.  

מה הקשר בין קרקס לקיימות?

למסיימים את המסלול תינתן תעודה מטעם ביה"ס "קרקס במדבר".

יש לזה תעודה?

הלימודים הם תהליך עמוק ואינטנסיבי לנפש לגוף ולעבודה הקבוצתית. לא ניתן להרשם ולעשות רק חלק מהמסלול. מי שנרשם למסלול בוחר להתמסר ולהתחייב לעצמו, לחבריו לקבוצה לכל משך הלימודים.

​​

האם אפשר לעשות רק חלק משנת הלימודים?

קראתם הכל והגעתם עד לכאן?

זה אומר שאתם רציניים, אז צרו קשר בטלפון עם רכזת התלמידים יעל רבר 050-2188017. 

כמה עולה המסלול?