top of page
צוק.jpg

בבית הספר שלנו מלמדים מורים מהשורה הראשונה בישראל, המעורבים בסצנת הקרקס והבמה הישראלית ומעודכנים בנעשה בעולם. מורינו נבחרו בקפידה על פי התאמתם לרוח בית הספר, מקצועיותם ויכולותיהם בתחום ההוראה. המורים, מובילים כל תלמיד בתהליך אישי לגדילה, צמיחה והתפתחות אישית, שלב אחרי שלב, צעד אחרי צעד, באהבה, במסירות ובבטיחות. כל תלמיד לפי הקצב שלו ולפי היכולות שלו. תלמידנו מקבלים השראה וכלים ליצור ולהתפתח באופן אישי וקבוצתי ומסיימים את השנה עם חיוך גדול ותחושה של סיפוק.

צוות המורים שלנו

IMG_7161.jpg

אדם דה לנגה

מייסד ומנהל

הכל התחיל במקרה בסדנת אקרובאלנס במצפה רמון לפני עשור. ומאז עפתי העפתי, נפגשתי, הוקסמתי, התמכרתי ומאז האהבה רק גדלה לעולם הקסום של הקרקס. עולם האקרובאלנס והקרקס הפך לחלק גדול מחיי, ממעגל החברים שלי ומהפרנסה שלי.  

בהמשך עברתי ליישוב המיוחד מצפה רמון והתחלתי להדריך שיעורים וחוגי אקרובאלנס במסגרות שונות - בית ספר "אדמה", תלמידי ישיבה תיכונית, נוער בסיכון, הורים וילדים ועוד. 

אני רואה בקידום הקרקס, והוראת הקרקס על תחומיו השונים שליחות של שמחה, של מפגש אנושי מיוחד ואמיתי. החלום שלי הוא שלימודי הקרקס הקיימות והעשייה בתוך קהילת מצפה רמון יהוו כלי עוצמתי להתפתחות אישית וקבוצתית, יתרמו ליישוב ומשם לכל המדינה.

יעל רבר

אקרובטיקה אווירית גמישות ועוד...

את דרכי הקרקסית התחלתי בבית הספר סנדסיאל ב 2012
לאחר כ 4 שנים אנטנסיביות של עשייה קרקסית התחלתי כמו שאר העולם לתהות במה שאני עושה, לאחר ביקור בצרפת חזרתי מחודש, ומאז אני חוקרת את התנועה שלי, של החיים ושל הטרפז..

51.jpg
yarons_edited.png

ירון מילגרום

ג'אגלינג ויצירה

חמש שנים של אובססיה לג׳אגלינג, שהחלה לפני כמעט עשרים שנה, הביאה אותי לנסות ללכת על זה עד הסוף. התקבלתי לבית הספר לקרקס "לידו" בצרפת. היו שנים נפלאות. טחנתי במה, מלא הופעות, מלא יצירה והתבגרות. שנה אחרי הלימודים חזרתי לארץ והמשכתי ליצור, ללמוד וללמד. קרקס זה תחום מקסים. טוטאלי, רומנטי, אקזוטי ובעיקר מאוד חופשי. זה חלק מהמהות שלי. הג׳אגלר הוא הדמות הלירית בקרקס בעיניי אבל היום הכל אפשרי.

מורן שובל

עמידות ידיים, אקרודאנס, אקרובטיקה ועוד

הכרתי את עולם הקרקס כשהייתי סטודנטית בירושלים ו.. התמכרתי. 
ומאז ועד היום המהות שלו לא השתנתה עבורי – הקרקס זה מקום מלא טוב וקסם שבו הגוף והחיבור האנושי במיטבו. ממשהו שהתחיל כתחביב, מצאתי את עצמי לומדת קרקס בבי"ס מקצועי בספרד, חיבור הביא לחיבור, הרפתקאה להרפתקאה ומפה לשם נהייתי אמנית קרקס מקצועית  שחיה בספרד כבר 7 שנים, לקחתי חלק בפרויקטים שונים בעולם והיום אני חלק מקבוצת קרקס מצליחה המופיעה ברחבי ספרד, פורטוגל ואירופה.
כיום אני מחלקת את חיי בין מצפה רמון הקסומה, שם אני מלמדת אקרובאלנס, עמידות ידיים ואקרודאנס ומובילה את שנה ב', לבין חיי הנדודים בספרד עם הקבוצה שלי.  
אחרי כל השנים האלה אני עדיין מרגישה שיש המון מה ללמוד וללמד, מאמינה שהקרקס הוא מקום רחב שעם הרוח הנכונה ועבודה קשה יש בו מקום לכולם ומאוהבת במרחב הזה היום בדיוק כמו לפני עשור. אולי אפילו יותר.

מורן.jpeg
WhatsApp Image 2021-08-23 at 11.05.54.jpeg

עומר טוב מתנה יחזקאל

ג'אגלינג, ליצנות, פרפורמנס, איזון

אמן קרקס נודד חזרתי לארץ אחרי 20 שנה, בהם למדתי, הופעתי, ביימתי ולימדתי את תחום הקרקס.

בוגר בית הספר קרמפה, תאטרון השוטים-אברהם דנא-סטיוארט קינגסטון-ג׳וליאן שגראן, קונקט פרפורמנס ואמנות האילתור - שחר דור ארטנס, למדתי בג׳נבה סירקול, תאטרון פיזי - חוזה פיריס (מדריד), וסדנאת מאסטר עם IRIS מחלוצי הג׳אגלינג המודרני.

השנה אני הולך ללוות ולנהל את השנה הראשונה, ללמד ג׳אגלינג, ליצנות ופרפורמנס ואת תחום האיזון .

מביא איתי הרבה ניסיון על במות שונות: מופעי רחוב, פרפורמנס, תאטרון חפצים, אומנות האילתור, ליצנות ותאטרון פיזי.

תמי לאור

מחול, תנועה וליווי קבוצתי

בעלת תואר שני בתרפיה בתנועה ובוגרת "כחותם" - בי"ס להכשרת יועצים ביוגרפיים.

התנועה מלווה ומשתנה איתי במשך השנים- מחול מקצועי, תנועה יצירתית ותנועה ככלי לריפוי ולביטוי.

תושבת מצפה רמון מזה 8 שנים.

נהנת מהמרחבים ומשתדלת ליצור מרחב ללימוד, יצירה והתפתחות

תמי לאור.jpeg
WhatsApp Image 2022-08-28 at 11.43.51.jpeg

ניצן ארנון

אקרובטיקה

מדריך אקרובטיקה גמישות וכוח ומתעסק בתנועה כבר יותר מעשור דרך אקרובטיקת רצפה, פארקור ואומנויות לחימה. 

כילד גדלתי במדבר ולא היה אף לימודים העוסקים באקרובטיקה ותנועה, לשמחתי התחום הגיע למדבר ואני שמח לקחת חלק בלימוד הדור הבא של הקרקס.

נבות אורי

אקרובאלנס ועוד...

שמעתי שאפשר ללמוד קרקס וסוף סוף ידעתי שיש משהו שאני רוצה לעשות, מיד נמשכתי כמעט לכל התחומים. לצערי הזמן מוגבל אז בינתיים כבר בערך 6 שנים שאני מתמקד בעיקר באקרובאלנס, אם כי אני מנסה להקדיש גם זמן לעמידות ידיים וג'אגלינג. הזדמן לי ללמוד מהמון מורים מעולים ולהתאמן וליצור עם שותפים נפלאים שקידמו אותי המון.

נבות אורי.jpeg
רוני בר רשי.jpg

רוני בר-רשי

יוגה

מורה להאטה יוגה. גרה במצפה רמון עם אהוב ליבי והילדים שלנו. מאמינה בחיבור של קול, תנועה ונשימה לריפוי הגוף ולהתעלות הנשמה.

האטה יוגה היא היוגה המסורתית והעתיקה ביותר. זהו שיעור דינאמי ונעים ובזרימה אנרגטית נפלאה, בחיבור של תנועה, נשימה וקול. דרך המתיחה, החיזוק וההרפיה גם המודעות מתרחבת ועולה. 

אילנית בן יעקב

אילתור

בוגרת בית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים. 

שחקנית, יוצרת וכותבת. 

בין עבודותיה - זוכת פרס השחקנית הטובה בסדרה קומית על תפקידה בסדרה "חמישים". יצרה את המופע "ההיפך מחי" יחד עם מיכל ואעקנין במוזאון הטבע בירושלים. ביימה וכתבה את ההצגה "בוקר טוב אליהו" יחד עם צחי מילמן בתיאטרון דימונה.

לפני תשע שנים הגעתי למצפה רמון יחד עם בעלי ושני ילדיי והתאהבתי במקום הזה עד מעל לראש. כמאמר השיר "מדרום תפתח הטובה" גם לי נפתחו שערים למקומות חדשים, אם בתחום הכתיבה, הבימוי וגם בתחום ההוראה שאליו נכנסתי בשנים האחרונות.

מקור השם "אילתור" בעברית מהביטוי "על אתר" בארמית. כלומר "על המקום". אילתור חייב להתבצע באופן ספונטני אשר אינו מאפשר תכנון מודע. כמו בחיים, אני מוצאת שאומנות האילתור חיונית לכל אומנויות הבמה. לחיי ההרפתקאות.

אילנית בן יעקב.jpeg
bottom of page