top of page
צוק.jpg

צוות המורים שלנו

בבית הספר שלנו מלמדים מורים מהשורה הראשונה בישראל, המעורבים בסצנת הקרקס והבמה הישראלית ומעודכנים בנעשה בעולם. מורינו נבחרו בקפידה על פי התאמתם לרוח בית הספר, מקצועיותם ויכולותיהם בתחום ההוראה. המורים מובילים כל תלמיד בתהליך אישי לגדילה, צמיחה והתפתחות אישית. שלב אחרי שלב, באהבה, במסירות ובבטיחות. כל תלמיד לפי הקצב שלו ולפי היכולות שלו. תלמידנו מקבלים כלים ליצור ולהתפתח באופן אישי וקבוצתי ומסיימים עם כלים לעבודה קבוצתית וניסיון בפיתוח מופע.

IMG_7161.jpg

אדם דה לנגה

מייסד ומנהל

הכל התחיל במקרה בסדנת אקרובאלנס במצפה רמון לפני עשור. ומאז עפתי העפתי, נפגשתי, הוקסמתי, התמכרתי ומאז האהבה רק גדלה לעולם הקסום של הקרקס. עולם האקרובאלנס והקרקס הפך לחלק גדול מחיי, ממעגל החברים שלי ומהפרנסה שלי.  

בהמשך עברתי ליישוב המיוחד מצפה רמון והתחלתי להדריך שיעורים וחוגי אקרובאלנס במסגרות שונות - בית ספר "אדמה", תלמידי ישיבה תיכונית, נוער בסיכון, הורים וילדים ועוד. 

אני רואה בקידום הקרקס, והוראת הקרקס על תחומיו השונים שליחות של שמחה, של מפגש אנושי מיוחד ואמיתי. החלום שלי הוא שלימודי הקרקס הקיימות והעשייה בתוך קהילת מצפה רמון יהוו כלי עוצמתי להתפתחות אישית וקבוצתית, יתרמו ליישוב ומשם לכל המדינה.

נורית יחיאלי

מנהלת מקצועית, ליצנות ועוד

אני מגיעה לעולם הקרקס דרך אהבותי האחרות . מחול  ותיאטרון שליוו אותי כל חיי , מילדות ועד היום .
מחוגי מחול אחרי בית הספר , לבגרות בתיאטרון, שירות בתיאטרון צה''ל ולימודי תיאטרון בניסן הנתיב.
נתיב הקרקס שזר את עצמו לכל אורך הדרך. מג'אגלינג עם אש מגיל 13 ( עבר הרבה זמן מאז, אל תשאלו כמה) להיכרות עם טיסו תלוי בג'ונגל במקסיקו, ועד ללימודי קרקס בסנדסיאל , הקרקס ניקד את חיי בצבעים הכי מרהיבים לאורך הדרך.
מאז ועד היום אני משלבת ג'אנרים ביצירות שלי, קרקס מחול ותיאטרון ולאחרונה אפילו מוסיקה. 
הקרקס עבורי הוא מקום בו כל האומנויות , כל הצבעים וכל הצורות יכולים להיפגש יחדיו לחגיגה מרהיבה של יצירה וקיימות.

8.jpg
מורן.jpeg

מורן שובל

עמידות ידיים, אקרודאנס, אקרובלאנס ועוד..

הכרתי את עולם הקרקס כשהייתי סטודנטית בירושלים ו.. התמכרתי. 
ומאז ועד היום המהות שלו לא השתנתה עבורי – הקרקס זה מקום מלא טוב וקסם שבו הגוף והחיבור האנושי במיטבו. ממשהו שהתחיל כתחביב, מצאתי את עצמי לומדת קרקס בבי"ס מקצועי בספרד, חיבור הביא לחיבור, הרפתקאה להרפתקאה ומפה לשם נהייתי אמנית קרקס מקצועית  שחיה בספרד כבר 7 שנים, לקחתי חלק בפרויקטים שונים בעולם והיום אני חלק מקבוצת קרקס מצליחה המופיעה ברחבי ספרד, פורטוגל ואירופה.
כיום אני מחלקת את חיי בין מצפה רמון הקסומה, שם אני מלמדת אקרובאלנס, עמידות ידיים ואקרודאנס , לבין חיי הנדודים בספרד עם הקבוצה שלי.  
אחרי כל השנים האלה אני עדיין מרגישה שיש המון מה ללמוד וללמד, מאמינה שהקרקס הוא מקום רחב שעם הרוח הנכונה ועבודה קשה יש בו מקום לכולם ומאוהבת במרחב הזה היום בדיוק כמו לפני עשור. אולי אפילו יותר.

ירון מילגרום

ליווי יצירה ובימוי

חמש שנים של אובססיה לג׳אגלינג, שהחלה לפני כמעט עשרים שנה, הביאה אותי לנסות ללכת על זה עד הסוף. התקבלתי לבית הספר לקרקס "לידו" בצרפת. היו שנים נפלאות. טחנתי במה, מלא הופעות, מלא יצירה והתבגרות. שנה אחרי הלימודים חזרתי לארץ והמשכתי ליצור, ללמוד וללמד. קרקס זה תחום מקסים. טוטאלי, רומנטי, אקזוטי ובעיקר מאוד חופשי. זה חלק מהמהות שלי. הג׳אגלר הוא הדמות הלירית בקרקס בעיניי אבל היום הכל אפשרי.

yarons_edited.png
נבות אורי.jpeg

נבות אורי

אקרובאלנס ועוד...

שמעתי שאפשר ללמוד קרקס וסוף סוף ידעתי שיש משהו שאני רוצה לעשות, מיד נמשכתי כמעט לכל התחומים. לצערי הזמן מוגבל אז בינתיים כבר בערך 6 שנים שאני מתמקד בעיקר באקרובאלנס, אם כי אני מנסה להקדיש גם זמן לעמידות ידיים וג'אגלינג. הזדמן לי ללמוד מהמון מורים מעולים ולהתאמן וליצור עם שותפים נפלאים שקידמו אותי המון.

יעל רבר

אקרובטיקה אווירית

את דרכי הקרקסית התחלתי בבית הספר סנדסיאל ב 2012
לאחר כ 4 שנים אנטנסיביות של עשייה קרקסית התחלתי כמו שאר העולם לתהות במה שאני עושה, לאחר ביקור בצרפת חזרתי מחודשת, ומאז אני חוקרת את התנועה שלי, של החיים ושל הטרפז..

אילנית בן יעקב.jpeg
51.jpg

אילנית בן יעקב

אילתור

בוגרת בית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים. 

שחקנית, יוצרת וכותבת. 

בין עבודותיה - זוכת פרס השחקנית הטובה בסדרה קומית על תפקידה בסדרה "חמישים". יצרה את המופע "ההיפך מחי" יחד עם מיכל ואעקנין במוזאון הטבע בירושלים. ביימה וכתבה את ההצגה "בוקר טוב אליהו" יחד עם צחי מילמן בתיאטרון דימונה.

לפני תשע שנים הגעתי למצפה רמון יחד עם בעלי ושני ילדיי והתאהבתי במקום הזה עד מעל לראש. כמאמר השיר "מדרום תפתח הטובה" גם לי נפתחו שערים למקומות חדשים, אם בתחום הכתיבה, הבימוי וגם בתחום ההוראה שאליו נכנסתי בשנים האחרונות.

מקור השם "אילתור" בעברית מהביטוי "על אתר" בארמית. כלומר "על המקום". אילתור חייב להתבצע באופן ספונטני אשר אינו מאפשר תכנון מודע. כמו בחיים, אני מוצאת שאומנות האילתור חיונית לכל אומנויות הבמה. לחיי ההרפתקאות.

ניצן ארנון

אקרובטיקה

מדריך אקרובטיקה גמישות וכוח ומתעסק בתנועה כבר יותר מעשור דרך אקרובטיקת רצפה, פארקור ואומנויות לחימה. 

כילד גדלתי במדבר ולא היה אף לימודים העוסקים באקרובטיקה ותנועה, לשמחתי התחום הגיע למדבר ואני שמח לקחת חלק בלימוד הדור הבא של הקרקס.

WhatsApp Image 2022-08-28 at 11.43.51.jpeg
רוני בר רשי.jpg

רוני בר-רשי

יוגה

מורה להאטה יוגה. גרה במצפה רמון עם אהוב ליבי והילדים שלנו. מאמינה בחיבור של קול, תנועה ונשימה לריפוי הגוף ולהתעלות הנשמה.

האטה יוגה היא היוגה המסורתית והעתיקה ביותר. זהו שיעור דינאמי ונעים ובזרימה אנרגטית נפלאה, בחיבור של תנועה, נשימה וקול. דרך המתיחה, החיזוק וההרפיה גם המודעות מתרחבת ועולה. 

מיכל הולצמן

אקרובטיקה וליווי

אני מיכל, בוגרת שנה ג' של קרקס במדבר. כל חיי אני עובדת עם הגוף, הייתי מתעמלת מכשירים בילדותי ועשיתי בגרות במחול. הגעתי למצפה במקרה כמו שקורה לרוב האנשים, שמעתי על הקרקס עוד יותר במקרה, והתאהבתי. עשיתי קורס מדריכי אקרובטיקה בקמפוס שיאים, העברתי חוגי התעמלות לילדים ועכשיו גם אלמד אקרובטיקה בבית הספר שלנו וזה מרגש אותי מאד!

Shmuel_Massoth_011 (1).jpg
WhatsApp Image 2023-07-09 at 17.10.27.jpeg

סתיו קסינר

אקרובטיקה אווירית וכושר

מאז שאני זוכרת את עצמי אהבתי לרקוד ולנוע, כנערה הייתי עמוק בעולם המחול ואז אחריי הפסקה התגלגלתי קצת במקרה לעולם הקרקס והתאהבתי.  למדתי בבית הספר לתאטרון מחול וקרקס עכשיווי- "סנדסיאל" ומאז הקרקס הוא חלק בלתי נפרד מחיי. כאמנית יוצרת, כפרפורמרית וכמורה.

תמי לאור

ליווי קבוצתי

בעלת תואר שני בתרפיה בתנועה ובוגרת "כחותם" - בי"ס להכשרת יועצים ביוגרפיים.

התנועה מלווה ומשתנה איתי במשך השנים- מחול מקצועי, תנועה יצירתית ותנועה ככלי לריפוי ולביטוי.

תושבת מצפה רמון מזה 8 שנים.

נהנת מהמרחבים ומשתדלת ליצור מרחב ללימוד, יצירה והתפתחות

WhatsApp Image 2023-07-10 at 12.06.23.jpeg
תמי לאור.jpeg

יאיר ליסאי 

כוריאוגרף, רקדן ומורה לתנועה ולמחול

בשיעורי התנועה נאפשר מקום וביטוי לגוף, נוכחותו ותנועתו; 
נחווה ונתפתח תוך כדי התנסויות שונות, 
נלמד עקרונות תנועה בסיסים, 
אימפרוביזציה ככלי לביטוי וליצירה, 
נלמד ונרקוד רצפי תנועה שונים, 
וניצור רצפים משלנו.

bottom of page